صفحه اول lاطلاعیه ها lمیراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری lاسلام lزبان وادبیات فارسی lایران
اخبار > محو خنده و شادی مردم، اهریمنی‌ترین جنایت ممکن است/ لشکرکشی‌ها به بهانه مبارزه با تروریسم این معضل را ریشه‌کن نکرد


  چاپ        ارسال به دوست

موسسه حقوق بشر صلح زیبای ایران در واکنش به حمله انتحاری کابل؛

محو خنده و شادی مردم، اهریمنی‌ترین جنایت ممکن است/ لشکرکشی‌ها به بهانه مبارزه با تروریسم این معضل را ریشه‌کن نکرد

 ابراز همدردی موسسه حقوق بشر صلح زیبا جمهوری اسلامی ایران

محو خنده و شادی مردم، اهریمنی‌ترین جنایت ممکن است/ لشکرکشی‌ها به بهانه مبارزه با تروریسم این معضل را ریشه‌کن نکرد

موسسه حقوق بشر صلح زیبای جمهوری اسلامی ایران در واکنش به حمله انتحاری شب گذشته بر یک مراسم عروسی در شهر کابل، تأکید کرده که جنایت هولناک در مراسم عروسی و محو کردن خنده و شادی مردم، اهریمنی‌ترین جنایت ممکن است.

معاون بین‌الملل موسسه حقوق بشر صلح زیبا جمهوری اسلامی ایران و کارشناس مسائل بین‌الملل در پیامی در واکنش به این حمله انتحاری که 63 شهید و 192 زخمی برجای گذاشته، خاطرنشان کرده است: "افغانستان سرزمین شادی و غم توامان شده است. کشتار و جنایت و محرومیت از حداقل‌های زندگی در کشور پر از ذخایر افغانستان، سیاست کسب منافع نظام سلطه شده و هرگز لشکرکشی‌ها به بهانه مبارزه با تروریسم، نه تنها این معضل را ریشه‌کن نکرد که شیوه‌های متنوع‌تر‌ و پیشرفته‌تر به آن داد".

وی تأکید کرده که جنایت هولناک در مراسم عروسی و محو کردن خنده و شادی مردم، اهریمنی‌ترین جنایت ممکن است.

نیازی خاطرنشان نموده است: "کشتار انسان‌های بی‌دفاع در جشن عروسی تردیدی نمی‌گذارد که لشکرکشی‌های نشسته بر منابع و منافع ملت غیور افغانستان، خود بخشی از سلب امنیت و مخل آرامش در این کشور است".

معاون بین‌الملل موسسه حقوق بشر صلح زیبا جمهوری اسلامی ایران ضمن محکوم کردن این حادثه تروریستی هولناک، با ملت و دولت افغانستان ابراز همدردی کرده و با انتقاد از نهادهای به ظاهر حقوق بشری، از تمامی آزادی‌خواهان "دنیای به ظاهر دارای سازمان‌های مدعی حقوق بشر" که به طرز معناداری از وظایف خود منحرف شده‌اند، خواسته به دور از صرفا اعلام مواضع، با قدرت تأثیرگذاری خود از طریق اراده ملت‌ها، مجددا با وحدت اراده مبنی بر برقراری صلح و امنیت بشر، به دور از تقسیم‌بندی جان و کرامت انسان‌ها و نیز عدم تقسیم تروریسم خوب و بد، به مبارزه جدی با هماهنگی‌های پشت پرده سازمان‌های به ظاهر حقوق بشری همت کنند و بیش از این اجازه ندهند کشتن انسان‌ها به امری طبیعی تبدیل شود.


١٢:٠٩ - 1398/05/27    /    شماره : ٧٣٤٤٢٢    /    تعداد نمایش : ٢٦


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج




صفحه اول lاطلاعیه ها lمیراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری lاسلام lزبان وادبیات فارسی lایران

کلیه حقوق این سایت متعلق است به سازمان فرهنگ و ارتباطات جمهوری اسلامی ایران-All rights reserved by the Culture and Communication Organization of the Islamic Republic of Iran