صفحه اول lاطلاعیه ها lمیراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری lاسلام lزبان وادبیات فارسی lایران
اخبار > جلسه هماهنگی جهت برگزاری نمایشگاه آثار خوشنویسی اساتید انجمن خوشنویسان هرات در تهران


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری نمایشگاه خط در تهران

جلسه هماهنگی جهت برگزاری نمایشگاه آثار خوشنویسی اساتید انجمن خوشنویسان هرات در تهران

 

جناب آقای رضایی دستجردی وابسته فرهنگی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در هرات با جمعی از انجمن خوشنویسان هرات در دفتر کارشان دیدار و گفتگو نمودند.

این جلسه با حضور جناب آقای نیک محمد مستمند غوری رئیس انجمن خوشنویسان هرات، و تعدادی از اساتید خط ازجمله جناب استاد نجیب الله انوری، جناب استاد عبدالجلیل توانا و جناب استاد عبد الحکیم کریم زاده برگزار گردید.

در این جلسه ابتداء جناب آقای مستمند غوری پس از عرض سلام و معرفی اساتید به جناب آقای رضایی وابسته جدید فرهنگی جمهوری اسلامی ایران –هرات، به بیان تاریخچه ای از فعالیت هنری خوشنویسان هراتی و انجمن خوشنویسان نموده و در ادامه خواستار همکاری های لازم در خصوص برگزاری نمایشگاهی از آثار اساتید خط هرات و حضور این اساتید در نمایشگاه تهران به منظور آشنایی بیشتر با اساتید هنر خوشنویسی ایران و نیز معرفی آثار خوشنویسان افغانستان به مردم هنر دوست ایران شدند.

در ادامه جناب آقای رضایی دستجردی ضمن خوش آمد گویی به اساتید خط هرات بیان داشتند: همکارهایی از طرف نمایندگی هرات و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در تهران انجام شده است و به زودی زمینه برگزاری نمایشگاهی با حضور اساتید خوشنویسی هرات در فرهنگسرای صبا –تهران فراهم  خواهد شد که در آن بالغ بر 70 اثر از آثار فاخر اساتید خط هرات به نمایش گذاشته خواهد شد.

ایشان تاکید داشتند که انجمن خوشنویسان هر چه زود تر جهت تهیه مقدمات سفر و آنچه به عنوان وظایف محوله مربوط به انجمن خوشنویسان می باشد اقدام عاجل نماید.

در پایان وابستگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در هرات آمادگی خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در هرات جهت برپایی نمایشگاه های مشترک دوجانبه با همکاری انجمن  خوشنویسان هرات در مناسبت های ملی دو کشور را اعلام نمود  که این امر مورد استقبال انجمن خوشنویسان قرار گرفت.

ملاحظه:

بنا به هماهنگی های بعمل آمده با اداره کل همکاری های فرهنگی برنامه مذکور به شکل مشارکتی برگزار خواهد شد و تنها سازمان متولی تهیه سالن نمایشگاهی و تبلیغات و برنامه افتتاحیه و اختتامیه مراسم خواهد بود. تهیه ویزا بلیط و اسکان هیئت 10 نفره اعزامی با هماهنگی نمایندگی فرهنگی و انجمن خوشنویسان هرات خواهد بود.


٠٩:٣٩ - 1398/06/06    /    شماره : ٧٣٤٨٠٨    /    تعداد نمایش : ٦٠


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
صفحه اول lاطلاعیه ها lمیراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری lاسلام lزبان وادبیات فارسی lایران

کلیه حقوق این سایت متعلق است به سازمان فرهنگ و ارتباطات جمهوری اسلامی ایران-All rights reserved by the Culture and Communication Organization of the Islamic Republic of Iran