صفحه اول lاطلاعیه ها lمیراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری lاسلام lزبان وادبیات فارسی lایران
اخبار > ضرورت است که از قیام امام حسین (ع)، درس های استقامت و پایداری را بیاموزیم


  چاپ        ارسال به دوست

پیام رئیس جمهور افغانستان به مناسبت ماه محرم:

ضرورت است که از قیام امام حسین (ع)، درس های استقامت و پایداری را بیاموزیم

 

به گزارش خبرگزاری آوا، در این نشست که در قصر سلام خانۀ ارگ انجام شد، در آن معاون دوم رئیس جمهور، مشاور امنیت ملی، مسئولین نهادهای امنیتی، رئیس شورای سرتاسری علمای افغانستان و شماری از علمای اهل تسنن نیز حضور داشتند.
 
نخست سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری صحبت کرد و ضمن ابراز تسلیت بخاطر دهۀ محرم، گفت که محبت اهل بیت پیامبر(ص) یکی از نقاط مشترک تشیع و تسنن است و در افغانستان ما شاهد وفاق شیعه و سنی هستیم.
 
آقای دانش بر مشارکت، همکاری و همیاری بین دولت و مردم تاکید کرده، گفت که باید از تندروی و تحریک احساسات مردم جلوگیری گردد تا مراسم محرم در فضای امن و آرامش برگزار شود.
 
با این حال رئیس جمهور افغانستان، یکبار دیگر ضمن تسلیت بخاطر وفات آیت الله محقق کابلی و آیت الله محسنی، گفت: ضرورت است که از قیام امام حسین (ع)، درس های استقامت و پایداری را بیاموزیم.
 
وی افزود که ما باید تاریخ اسلام را به صورت اساسی بدانیم و درس های لازم از آن بگیریم و قربانی های نیروهای امنیتی و دفاعی کشور را نیز ارج بگذاریم.
  
آقای غنی، ایجاد فضای اخوت، هماهنگی و احترام متقابل از سوی علمای اهل تسنن و تشیع را قابل قدر خوانده، گفت که ما با دشمن منحوس مواجه هستیم که هیچگونه حد و مرز اخلاقی را مراعات نمی کند، بناً تهدیدات باید نادیده گرفته نشود.
 
محمد اشرف غنی تاکید کرد که باید افراد مخرب، فتنه گر و نفاق افگن تشخیص شوند و پیشنهادات ارگان های امنیتی و دفاعی در خصوص تامین امنیت مراسم عاشورا، تطبیق گردد و همچنان با نیروهای امنیتی و دفاعی به گونه همه جانبه همکاری مردمی صورت گیرد.


١٤:٢٤ - 1398/06/10    /    شماره : ٧٣٥٠٠١    /    تعداد نمایش : ٣٢


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
صفحه اول lاطلاعیه ها lمیراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری lاسلام lزبان وادبیات فارسی lایران

کلیه حقوق این سایت متعلق است به سازمان فرهنگ و ارتباطات جمهوری اسلامی ایران-All rights reserved by the Culture and Communication Organization of the Islamic Republic of Iran