صفحه اول lاطلاعیه ها lمیراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری lاسلام lزبان وادبیات فارسی lایران
اخبار > مراسم گرامی داشت روز عاشورا در شهر هرات افغانستان برگزار گردید


  چاپ        ارسال به دوست

تحلیل از عاشورای حسینی

مراسم گرامی داشت روز عاشورا در شهر هرات افغانستان برگزار گردید

مراسم تجلیل و گرامی داشت از روز عاشورای حسینی در مناطق مختلف این شهر  با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد.

هزاران تن از شهروندان هرات در روز عاشورا در مرکز شهر هرات در مناطق مختلف دسته‌های سینه زنی به راه انداخته و سالروز شهادت سالار شهیدان را عزاداری کردند. 

امسال با وجود تهدیدات امنیتی در افغانستان، عزاداران حسینی و عاشقان امام حسین به خیابانها آمده و به عزاداری پرداخته و مناطق مختلف هرات شاهد حضور گسترده  سوگواران حسینی بود.

محمد شیرزادی رئیس اداره حج و اوقاف هرات در این رابطه گفت: دشمنان مردم افغانستان تلاش دارند تا با ایجاد تفرقه میان پیروان مذاهب مختلف در افغانستان به هداف خود برسند.

وی تاکید کرد: تمام شهروندان باید بیدار باشند و در مقابل تفرقه افکنی مقاومت کنند و مسلمانان در افغانستان باید به مراسم‌های مذهبی یکدیگر احترام بگذارند.

عبدالقیوم رحیمی والی هرات نیز خطاب به شهروندان هرات گفت: در روزهای محرم باید تمام عالمان دینی به مردم آگاهی بدهند تا وحدتشان را حفظ کنند و به یکدیگر احترام بگذارند.

وی بیان داشت: هیچ اختلاف مذهبی میان مردم افغانستان وجود ندارد و هر گروه و فردی که قصد برهم زدن اتحاد میان مسلمانان افغانستان را داشته باشد مانند گذشته ناکام خواهد ماند.

والی هرات، فرارسیدن ماه محرم و شهادت امام حسین را به تمام مسلمانان جهان تسلیت گفت و تاکید کرد: مسلمانان باید با الگو پذیری از امام حسین مسیر زندگی خود را ادامه دهند .

قابل ذکر است مراسم عزاداری امام حسین علیه السلام در روز عاشوار در چند نقطه ی مهم شهر هرات تحت تدابیر شدید امنیتی برگزار می گردد. و نماز وحدت آفرین ظهر عاشوار در این مکانها اقامه می شود.

از جمله مراکزی که ازدحام بالای جمعیت را در روز عاشورا به خود اختصاص می دهد عبارت اند از: منطقه بکرآباد در جنوب شرقی مرکز شهر هرات، غور درواز شمال غربی مرکز شهر هرات، زیارت سید مرتضی و مزار شهدای جبرئیل هرات، و شهرک های اطراف هرات.


١٣:٤١ - 1398/06/20    /    شماره : ٧٣٥٥٤٠    /    تعداد نمایش : ١٥٠


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
صفحه اول lاطلاعیه ها lمیراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری lاسلام lزبان وادبیات فارسی lایران

کلیه حقوق این سایت متعلق است به سازمان فرهنگ و ارتباطات جمهوری اسلامی ایران-All rights reserved by the Culture and Communication Organization of the Islamic Republic of Iran