صفحه اول lاطلاعیه ها lمیراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری lاسلام lزبان وادبیات فارسی lایران
اخبار > کتاب «مکاشفه» در هرات رونمایی شد


  چاپ        ارسال به دوست

کتاب «مکاشفه» در هرات رونمایی شد

کتاب «مکاشفه» با محتوای هنر و ادبیات در ذهنیت انگلیسی، در ولایت هرات، رونمائی شد.
مطالب این کتاب، برگرفته شده از ده‌ها نویسنده‌‌ی غربی درباره ادبیات و هنر است که توسط یکی از روزنامه‌نگاران هرات گزینش و به زبان فارسی-دری، ترجمه شده است.
در مراسم رونمائی این کتاب، برخی از استادان دانشگاه، تاکید کردند که در سال‌های اخیر کم‌تر تلاشی در زمینه پژوهش و ترجمه کُتُب در سطح کشور، صورت گرفته است.
در مراسم رونمائی از مکاشفه «هنر و ادبیات در ذهنیت انگلیسی» که شماری از استادان دانشگاه و فرهنگیان هرات حضور داشتند، تاکید شد که رونمایی این کتاب از دو بخش، یکی ترجمه و دیگر مطالب ناب در زمینه هنر و ادبیات، حایز اهمیت است.
این کتاب برگرفته از آثار و دیدگاه ده‌ها نویسنده‌گان غربی است که با ۲۳۰ صفحه، طی مدت سه سال از سوی محمد قاضی‌زاده، یکی از پژوهشگران و روزنامه‌نگاران هرات، گزینش واز زبان انگلیسی به فارسی-دری، ترجمه شده است.
این نخستین اثر چاپی محمد قاضی‌زاده در حوزه ادبیات است، اما وی می‌گوید که چندین کتاب دیگر در حوزه ادبیات کلاسیک فارسی و انگلیسی در دست کار دارد.
کتاب «مکاشفه» توسط انتشارات «آن» نشر شده است و تاکنون ده‌ها عنوان کتاب از نویسندگان داخلی در این انتشارات، به‌چاپ رسیده‌اند.


١٤:٢٤ - 1398/04/31    /    شماره : ٧٣٣٢١٥    /    تعداد نمایش : ٢٣


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
صفحه اول lاطلاعیه ها lمیراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری lاسلام lزبان وادبیات فارسی lایران

کلیه حقوق این سایت متعلق است به سازمان فرهنگ و ارتباطات جمهوری اسلامی ایران-All rights reserved by the Culture and Communication Organization of the Islamic Republic of Iran