صفحه اول lاطلاعیه ها lمیراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری lاسلام lزبان وادبیات فارسی lایران
دانشگاه جامی

مؤسسه تحصیلات عالی جامی در سال 1390 به همت تلاش جمعی از هیت امنا ، به ریاست محمد ناصر عطایی پس از کسب مجوز رسمی از وزارت تحصیلات عالی جمهوری اسلامی افغانستان با عنوان « مؤسسه تحصیلات عالی جامی تأسیس شد.

این مرکز علمی پس از  اخذ مجوز به راه‌اندازی رشته‌های دیگری چون انجینری عمران،طب معالجوی،اقتصادو مدیریت،حقوق وعلوم سیاسی،شرعیات وعلوم اسلامی،زراعت واگرانومی نمود.

اهداف

اهدف اصلی مؤسسه تحصیلات عالی جامی  تربیت نیروی انسانی متخصص، متعهد و فعال در راستای نیازهای علمی و مسلکی کشور است. بدین منظور با فراهم نمودن محیط علمی سالم و پویا با استنداردهای لازم برای مشتاقان فراگیری دانش و علاقه مندان تحصیلات عالی و نیز احیای مجدد شکوه علمی و فرهنگی ولایت باستانی هرات، اهداف ذیل را دنبال می کند:

ارائه آموزش تخصصی با کیفیت و بهبود مستمر کیفیت تحصیلات عالی در مؤسسه؛

پرورش و انکشاف استعداد های دانشجویان در عرصه های نظری و عملی و آموزشی و پژوهشی؛

ارتقای امکانات و ظرفیت های آموزشی و پژوهشی شامل کتابخانه، لابراتوارها و تدوین متون درسی در رشته های مختلف؛

ارتقای کیفی کدر علمی از طریق جذب اساتید با سطح علمی دوکتورا و فراهم نمودن زمینه بورسیه مقطع دوکتورا برای اساتید ماستر و ارتقای ظرفیت علمی و مسلکی آنان؛

تشکیل دوره های ماستری با فراهم سازی امکانات و نیروی انسانی لازم؛

گسترش فعالیت های مؤسسه به سایر نقاط کشور و برقراری ارتباط با مراکز علمی و تحقیقاتی معتبر در سطح کشور و سایر کشورها؛

سیستم آموزشی

سیستم آموزشی مؤسسه تحصیلات عالی جامی  بر اساس معیار های مدرن آموزشی عیار شده است .که معتبر ترین سیستم شناخنه شده آکادمیک در جهان است. نصاب درسی و مفردات درسی رشته های تحصیلی این مؤسسه بر اساس الگوی دانشگاه های معتبر دنیا و حتی الامکان همسو با نصاب درسی جدید دانشگاه های دولتی افغانستان تنظیم شده است.

یکی از امتیازات مؤسسه تحصیلات جامی  برخوردار بودن از کدر علمی تمام وقت، با سطح علمی دکتری و ماستری و دارای تجربیات درخشان در عرصه پژوهش و تحقیقات است.

یکی از مهمترین وظایف دانشگاه ها و مراکز تحصیلات عالی، در ضمن ارائه خدمات آموزشی با کیفیت، توسعه تحقیقات و امور پژوهشی است که در زمینه های گوناگون، مشکلات موجود را شناسایی کرده و راه حل های علمی ارائه نمایند. آمریت تحقیقات علمی مؤسسه با استفاده از توانایی های علمی و ظرفیت های پژوهشی اساتید و با همکاری دانشکده ها، همایش های علمی و برنامه کار آموزی متعددی را اجرا نموده است و مجله علمی – پژوهشی را برای نشر اثار علمی و مقالات پژوهشی اساتید تاسیس نموده است. افزون بر اینها، مؤسسه در صدد تشکیل مرکز تحقیقات و تدوین متون درسی است تا با همکاری دانشکده ها و سایر مراکز علمی، نقش مؤثری را در براورده ساختن نیاز های علمی و پژوهشی مؤسسه و جامعه ایفا نماید.

 

 

امکاانات آموزشی

مؤسسه تحصیلات جامی  از امکانات و فضای آموزشی مناسب برخوردار است. این مؤسسه، ساختمان های مجهز  در موقعیت مناسب و مرکزی شهر، صنف ها و واحد های اداری مجهز و استندرد، ، لابراتوار، کتابخانه مناسب، امکانات و وسایل گرمایشی و سرمایشی مناسب، پارک امن وسایط نقلیه را برای محصلان عزیز فراهم نموده و همچنین در سطح مؤسسات تحصیلات عالی فعال در ولایت های حوزه جنوب غرب کشور، فیس نسبتا مناسب را از محصلان دریافت می کند.

 

 

آدرس: افغانستان، هرات،خیابان خورشید

مبایل:  0797634786

تلیفون دفتر: 

وبسایت: http://jami.edu.af/

ایمیل: info@jami.edu.af

صفحه اول lاطلاعیه ها lمیراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری lاسلام lزبان وادبیات فارسی lایران

کلیه حقوق این سایت متعلق است به سازمان فرهنگ و ارتباطات جمهوری اسلامی ایران-All rights reserved by the Culture and Communication Organization of the Islamic Republic of Iran