صفحه اول lاطلاعیه ها lمیراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری lاسلام lزبان وادبیات فارسی lایران
دانشگاه کهکشان شرق

مؤسسه تحصیلات عالی و انستيتوت علوم صحي کهکشان شرق بر بنیاد ارزش های اکادمیک در زمستان 1391 هجری شمسی در شهر هرات افتتاح گردید تا چراغی فروزان بر فراز راه دانش آموزی در این خطه ی علم پرور باشد. کهکشان شرق با اتکاء به بنیه های قوی و ارزشمند علمی، مأمنی مطمئن و پویا در عرصۀ دانش و پژوهش خواهد بود. این دانشگاه بر آن است تا با عزمی راسخ، با درک عمیق و علمی از نیازهای آموزشی نسل فردا و با انتقال تجربه از دانشگاه های پرآوازه ی بین المللی، گام های استوار را برای ایجاد فرصت های مناسب تحصیلی بردارد.

این مرکز علمی پس از  اخذ مجوز به راه‌اندازی رشته‌های دیگری چون ژورنالیزم،اقتصاد،حقوق وعلوم سیاسی،زبان وادبیات،دیپلم نرسنگ،دیپلم قابلگی،دیپلمفارمسی،دیپلم لابراتوار نمود.

 

اهداف

اهدف اصلی مؤسسه تحصیلات کهکشان شرق  تربیت نیروی انسانی متخصص، متعهد و فعال در راستای نیازهای علمی و مسلکی کشور است. بدین منظور با فراهم نمودن محیط علمی سالم و پویا با استنداردهای لازم برای مشتاقان فراگیری دانش و علاقه مندان تحصیلات عالی و نیز احیای مجدد شکوه علمی و فرهنگی ولایت باستانی هرات، اهداف ذیل را دنبال می کند:

ارائه آموزش تخصصی با کیفیت و بهبود مستمر کیفیت تحصیلات عالی در مؤسسه؛

پرورش و انکشاف استعداد های دانشجویان در عرصه های نظری و عملی و آموزشی و پژوهشی؛

ارتقای امکانات و ظرفیت های آموزشی و پژوهشی شامل کتابخانه، لابراتوارها و تدوین متون درسی در رشته های مختلف؛

ارتقای کیفی کدر علمی از طریق جذب اساتید با سطح علمی دوکتورا و فراهم نمودن زمینه بورسیه مقطع دوکتورا برای اساتید ماستر و ارتقای ظرفیت علمی و مسلکی آنان؛

تشکیل دوره های ماستری با فراهم سازی امکانات و نیروی انسانی لازم؛

گسترش فعالیت های مؤسسه به سایر نقاط کشور و برقراری ارتباط با مراکز علمی و تحقیقاتی معتبر در سطح کشور و سایر کشورها؛

 

سیستم آموزشی

سیستم آموزشی مؤسسه تحصیلات کهکشان شرق  بر اساس معیار های مدرن آموزشی عیار شده است .که معتبر ترین سیستم شناخنه شده آکادمیک در جهان است. نصاب درسی و مفردات درسی رشته های تحصیلی این مؤسسه بر اساس الگوی دانشگاه های معتبر دنیا و حتی الامکان همسو با نصاب درسی جدید دانشگاه های دولتی افغانستان تنظیم شده است.

یکی از امتیازات مؤسسه تحصیلات کهکشان شرق    برخوردار بودن از کدر علمی تمام وقت، با سطح علمی دکتری و ماستری و دارای تجربیات درخشان در عرصه پژوهش و تحقیقات است.

یکی از مهمترین وظایف دانشگاه ها و مراکز تحصیلات عالی، در ضمن ارائه خدمات آموزشی با کیفیت، توسعه تحقیقات و امور پژوهشی است که در زمینه های گوناگون، مشکلات موجود را شناسایی کرده و راه حل های علمی ارائه نمایند. آمریت تحقیقات علمی مؤسسه با استفاده از توانایی های علمی و ظرفیت های پژوهشی اساتید و با همکاری دانشکده ها، همایش های علمی و برنامه کار آموزی متعددی را اجرا نموده است و مجله علمی – پژوهشی را برای نشر اثار علمی و مقالات پژوهشی اساتید تاسیس نموده است. افزون بر اینها، مؤسسه در صدد تشکیل مرکز تحقیقات و تدوین متون درسی است تا با همکاری دانشکده ها و سایر مراکز علمی، نقش مؤثری را در براورده ساختن نیاز های علمی و پژوهشی مؤسسه و جامعه ایفا نماید.

 

امکاانات آموزشی

مؤسسه تحصیلات کهکشان شرق    از امکانات و فضای آموزشی مناسب برخوردار است. این مؤسسه، ساختمان های مجهز  در موقعیت مناسب و مرکزی شهر، صنف ها و واحد های اداری مجهز و استندرد، ، لابراتوار، کتابخانه مناسب، امکانات و وسایل گرمایشی و سرمایشی مناسب، پارک امن وسایط نقلیه را برای محصلان عزیز فراهم نموده و همچنین در سطح مؤسسات تحصیلات عالی فعال در ولایت های حوزه جنوب غرب کشور، فیس نسبتا مناسب را از محصلان دریافت می کند.

آدرس: افغانستان، هرات،جاده مخابرات مقابل جمنازیوم صلح

مبایل:  0785493006

تلیفون دفتر:0402258500

وبسایت: http://www.ksu.edu.af

ایمیل: info@ksu.edu.af

 

 

 

صفحه اول lاطلاعیه ها lمیراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری lاسلام lزبان وادبیات فارسی lایران

کلیه حقوق این سایت متعلق است به سازمان فرهنگ و ارتباطات جمهوری اسلامی ایران-All rights reserved by the Culture and Communication Organization of the Islamic Republic of Iran